• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

"Я не хочу брати участь у деяких речах": Аваков назвав головну проблему влади

Арсен Аваков пішов з посади міністра внутрішніх справ, оскільки не хоче "брати участь у деяких речах", з якими він не згоден як професіонал

instagram.com/arsenik78
Реклама на dsnews.ua

Про це Аваков сказав в інтерв'ю на телеканалі "Україна 24", повідомляє "ДС".

"Зеленський мене запросив, як компетентну людину, яка може робити цю складну справу. Я пропрацював 2 з гаком роки, доти, доки не побачив, що, напевно, моя компетентність не може реалізувати себе далі. Це спричинило відставку. Я не хочу брати участь у деяких речах, з якими не згоден. Я — не проста людина у спілкуванні, якщо йдеться про компетентні професійні речі. Я вмію говорити "Ні", а це не всім подобається. Я кажу: "Так не можна", а це не всім подобається", — сказав він.

За словами ексміністра, вся виконавча влада перебуває в Офісі президента.

"У нас зараз виконавча влада – за рахунок того, що є монобільшість, – вся зосереджена в Офісі президента. Цей той мандат, який дали люди – це також правда. Але немає ніякого балансу – це гігантська проблема", — сказав він.

"Кілька місяців перед відставкою я відчував певний дискомфорт. Тому в якийсь момент ми сіли поговорили з президентом і я сказав йому: "Це за вас голосували 73%. Це на вас відповідальність, тому я в жодному разі не хочу тут дискутувати… Моя думка така, ваша — така. Правильно мені піти у відставку, а вам — ухвалювати інші рішення", — підкреслив ексглава МВС.

Однією із причин своєї відставки Аваков назвав свою незалежність.

"І це виявилося, зокрема, у певному конфлікті при виборах в Івано-Франківській області, де, на мою думку, були певні порушення. На них потрібно було певним чином реагувати. І це керівництву партії "Слуга народу", можливо, здалося, що… Попереду ж вибори: "Нам це не можна, тому ми визнаємо, що ця команда сильна і люди там сильні, але чи потрібно нам таке? Нам потрібні беззаперечні виконавці". І "здібними на багато" замінили "здібними на все", — додав він.

Як повідомляла "ДС", 13 липня Арсен Аваков написав заяву про відставку з посади голови Міністерства внутрішніх справ. А 15 липня Аваков був відправлений у відставку. "За" проголосував 291 нардеп.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua