• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Як коні в цирку": Зеленський звинуватив Німеччину і Францію в небажанні назвати РФ агресором

Під час зустрічі радників лідерів країн "нормандської четвірки" представники Німеччини і Франції відмовилися прямо визнати Росію агресором на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський в інтерв'ю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Він підкреслив, що Україна зробила багато важливих кроків в "нормандському форматі".

"Але чому ми не вирішили свої проблеми? У такому форматі, наприклад, пройшли зустрічі в Мінську. Це технічний круглий стіл, на якому ми намагаємося обговорити питання, пов'язані з припиненням війни", — уточнив глава держави.

Зеленський розповів, що під час останньої зустрічі радники із зовнішньої політики "нормандських" лідерів, російський парламентер прямо запитав: "Скажіть, будь ласка, чи є Росія стороною в цьому конфлікті?". За словами президента, представники Німеччини і Франції не дали на це питання конкретної відповіді.

"І знову була обрана обережна дипломатія. Ми не згодні з цим, тому що Росія, звичайно, є стороною в цьому конфлікті", — зазначив він.

За його словами, цей випадок показує, як працює "нормандський формат" і зустрічі в Мінську.

"Ми знаходимося на такому етапі, коли всі бояться навіть назвати Росію стороною конфлікту", — резюмував Зеленський.

Німецький журналіст уточнив: "Так не наважився представник Німеччини назвати Росію стороною конфлікту?"

На що Зеленський відповів: "Він не міг відповісти на це питання прямо. Я думаю, це проблема. Тут немає місця дипломатії. Війна триває вже сім років. Уже на першій зустрічі Нормандії я зрозумів, що ми рухаємося колами, як циркові коні".

Варто відзначити, що сам Володимир Зеленський неодноразово уникав називати Росію агресором. Він пояснив це тим, що в лавах окупаційних військ на Донбасі воюють також і громадяни України.

Як повідомляла "ДС", Володимир Зеленський в інтерв'ю також заявив, що Німеччина могла б більше допомогти Україні, зокрема, надавши озброєння і військову техніку.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua