• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

"Якщо нас будуть водити за ніс": Кравчук назвав причину відмови від "Мінська"

Реклама на dsnews.ua

Глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук буде шукати новий переговорний майданчик замість Мінського процесу в разі ігнорування думки офіційного Києва

Про це він заявив в інтерв'ю російському агентству ТАСС, передає "ДС".

"Ми пропонуємо конкретні кроки, а якщо нас будуть водити за ніс з того боку, будуть шукати тільки передумови ці кроки зупинити, тоді треба закривати мінський процес і шукати інші форми впливу. Я заявляю, що докладу всіх зусиль, щоб переконати своїх, щоб шукати нові формати в міжнародному співтоваристві, і ми будемо їх шукати, тому що для нас мир — головне", — сказав Кравчук.

"У Мінську ми поки бачимо суцільні звинувачення української сторони, що ми все робимо не так. Я з цим погодитися не можу", — додав він.

Разом з тим Кравчук підкреслив, що про таку можливу ініціативу він говорить від себе, а не від імені українського президента.

Компроміс, за його словами, можливий з урахуванням ключової позиції Києва про первісну передачу контролю на кордоні і виведення незаконних збройних формувань з Донбасу, після чого Рада буде приймати закон про особливості виборів на Донбасі.

"А то поки нам пропонують прийняти тільки закон про вибори. Все. Решта що хочу, те і роблю. Але тоді Донбас — це Україна чи ні?", — зазначив Кравчук

"Ми спробуємо почути, що вони (представники окупованих територій — "ДС") хочуть, але якщо вони нічого не змінюють, а вимагатимуть механічного виконання того, що було прийнято шість років тому, то далі говорити нема про що", — підсумував глава делегації Києва в ТКГ.

Як писала "ДС", українська делегація в Тристоронній контактній групі представила п'ять головних пунктів "плану дій по Донбасу".

    Реклама на dsnews.ua