• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Янукович хоче оскаржити у суді відсторонення від президентства, — адвокат

Експрезидент України 2010-2014 років Віктор Янукович, який втік із країни під час Революції гідності, збирається оскаржити в суді постанову Верховної Ради про усунення його з посади президента України

Реклама на dsnews.ua

Про це у Facebook повідомив представник Януковича Юрій Кірасир, повідомляє "ДС".

"Віктор Янукович подав позов до Окружного адміністративного суду Києва проти Верховної Ради України. Четвертий Президент має намір оскаржити законність ухвалення парламентом постанови про його нібито самоусунення з посади глави держави", – йдеться у повідомленні.

"Це антиконституційне рішення – ухвалене деякими депутатами в ейфорії впевненості у своїй безкарності, а іншими – у страху перед шаленими озброєними радикалами. Цю постанову можна сміливо перейменувати на "Постанову про державний переворот", – повідомив Кірасир.

За його словами, у Верховній Раді розуміли, що законно усунути від влади демократично обраного президента шляхом імпічменту не вдасться, розглядали два варіанти: фізично усунути Віктора Януковича чи розтоптавши закон захопити владу.

Нагадаємо, у ніч на 22 лютого 2014 року після розстрілів на Майдані чинний президент Віктор Янукович покинув свою резиденцію у Межигір'ї та наступного дня втік із країни.

22 лютого Верховна Рада прийняла ухвалу про те, що Янукович "самоусунувся від здійснення конституційних повноважень", не виконує своїх обов'язків і призначила дострокові президентські вибори.

Наступного дня голова Верховної Ради Олександр Турчинов підписав ухвалу про покладання на себе обов'язків президента.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua