• USD 26.7
  • EUR 31.5
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Янукович нагадав про себе напередодні Дня Незалежності і назвав "найбільшу помилку України"

Експрезидент України Віктор Янукович напередодні Дня Незалежності опублікував звернення до українців, у якому заявив, що наша країна стала повністю залежною від російсько-американських відносин

Віктор Янукович
Віктор Янукович
Реклама на dsnews.ua

Звернення в Facebook опублікував прессекретар Януковича Юрій Кірасир, передає "ДС".

"Ми забезпечували свободу слова навіть у тих випадках, коли ця "свобода" зазіхала на підвалини державності, і ми не перешкоджали праву жителів західних областей споруджувати пам'ятники тим, кого вони вважали своїми національними героями навіть ціною образи історичної пам'яті жителів південного сходу, і ми не переслідували членів націоналістичних організацій, вважаючи, що вони оцінять толерантність держави; ми на багато що закривали очі", — заявив Янукович.

При цьому він прокоментував недавню заяву першого президента України Леоніда Кравчука про те, що найбільшою своєю помилкою він вважає те, що вірив Росії.

"Мені дивно чути таке від політичного діяча, який стояв біля витоків української незалежності. Так, і до 2014 року у нас були розбіжності з Росією, але ми вирішували їх шляхом переговорів, взаємних поступок. Часто це були компроміси, які вимагали від сторін прояву неабиякої політичної волі, готовності пояснювати громадянам своїх країн, чому їхні керівники вчинили так, а не інакше. Однак нам це вдавалося, тому що по обидва боки було розуміння необхідності рухатися вперед шляхом поглиблення взаємовигідного співробітництва в усіх сферах двосторонніх відносин", — заявив Янукович і сказав, буцімто дружба з Росією допомагала розвиватися економіці України.

Також він спробував пояснити, чому не став підписувати угоду про асоціацію з ЄС.

"Ми вирішили перенести терміни підписання цього документа в зв'язку з необхідністю більш глибоко проаналізувати економічну складову угоди в контексті усунення можливих суперечностей для забезпечення взаємовигідного співробітництва з РФ, що відповідає національним інтересам України", — заявив експрезидент-утікач.

При цьому він вважає найбільшою помилкою України за всі 30 років незалежності "відмову від добросусідства" з РФ.

"Напередодні 30-річчя своєї незалежності Україна опинилася повністю залежною від стану американо-російських відносин", — зазначив Янукович і додав, що любить Україну.

Нагадаємо, востаннє Янукович давав про себе знати напередодні річниці розстрілу Майдану в лютому 2021 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua