• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Січневий локдаун: в Кабміні розказали, як обирали дату

Реклама на dsnews.ua

Дату для початку посиленого карантину в Україні, 8 січня, запропонували профільні держоргани, а вибрали її на основі аналітичних прогнозів

Про це повідомив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, передає "ДС" з посиланням на "Україна 24".

За його словами, карантинні обмеження, пов'язані з зупинкою економіки, це крайня міра, на яку йде уряд будь-якої країни.

"Тому можливість, яку нам дав карантин вихідного дня — підготувати медичну систему і збільшити критичний поріг для медичної системи з 20 тисяч хворих в день до 32 тисяч, яких зараз система може витримати, — це можливість відсунути цей період", — пояснив міністр.

Говорячи про дату початку локдауну в січні, Немчінов зазначив, що її запропонували профільні держоргани.

"8-е число обиралося з урахуванням тих прогнозів, які давалися аналітиками секретаріату РНБО, а також МОЗ, які прогнозували той чи інший показник до моменту настання піку. В даному випадку попередня пропозиція була відразу після Нового року, порахували ефект карантину вихідного дня, подивилися, на якому плато ми знаходимося по заповненості ліжок, і запропонували дату 8-е число", — розповів він.

При цьому міністр пояснив, чому під час локдауну буде працювати транспорт, зокрема, повітряний.

"Ми добре пам'ятаємо весняну зупинку економіки, і найбільше нарікань як раз було з приводу того, що люди, які підтримували економіку, а також медпрацівники, працівники органів держвлади, правоохоронці не мали можливості дістатися до своєї роботи. Крім того, потрібно розуміти, що коли ми входили в епідемію в березні, ми до кінця не розуміли, з чим зіткнулися. Зараз, якщо говорити про авіаперевезення, вони безпечні, в літаках усі в масках, це не маршрутка, там строго дотримується соціальна дистанція", — підсумував Немчінов.

Нагадаємо, з 14 по 30 листопада в Україні діяв "локдаун" вихідного дня, але уряд вирішив не продовжувати його. Зате 9 грудня Кабмін продовжив загальний карантин в Україні до 28 лютого 2021 року, з 8 по 25 січня буде діяти жорсткий локдаун, щоб стримати поширення коронавірусу і сезонних грипу та ГРВІ.

    Реклама на dsnews.ua