• USD 27.6
  • EUR 33.5
  • GBP 39
Спецпроєкти

Яценюк наказав перевірити основні АЗС через "бодяжного" бензину

В Україні є лише одна лабораторія, яка може перевірити якість нафтопродуктів
Фото: УНІАН
Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наказав Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів перевірити якість бензину на всіх основних АЗС країни. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на depo.ua.

"З чого складається бензин? Його бодяжать на нафтобазах, наприклад, в "А95"самого бензину "А-95" лише 45% все інше дистилят, фракція незрозуміла якась і газовий конденсат. У "А92" самого "А92" там тільки 30%, а решта - хімелементи", - сказав Яценюк.

За його словами, в Україні є лише одна лабораторія, яка може перевірити якість нафтопродуктів, і вона знаходиться в Державній фіскальній службі.

"Єдина лабораторія, яка працює, в ГФС. Люди скаржаться на якість бензину і сьогодні мені прийшли про це скарги. Вимагаю сьогодні ж відправити спецгрупи на заправки для взяття проб, а ГФС прошу допомогти з'ясувати якість бензину всіх основних операторів... Проведемо сьогодні відбори по Києву, Київської області. Те, що ми можемо оперативно зробити. Протягом двох тижнів, я даю доручення, зробити це в цілому по країні", - уточнив він.

У свою чергу в ГФС зазначили, що сьогодні є дві загрози, які впливають на якість бензину: "Перша загроза - це ухилення від оподаткування, від сплати активних платежів. І друге - це соціальна загроза. Бензин, який пересічний громадянин собі заливає, він шкодить автомобілю і виводить його з ладу".

За даними ГФС, з початку року за січень місяць податковою міліцією вилучено з незаконного обігу нафтопродуктів на суму понад 43 млн грн.

Як раніше повідомляла "ДС", на ринку нафтопродуктів України може виникнути дефіцит з-за того, що в імпортерів з'явилися труднощі з придбанням валюти імпортерами палива.

Читайте також:

Така ситуація виникла у зв'язку з тим, що з 1 січня 2016 р. припинили дії дії норми закону "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України" та світлі нафтопродукти перестали класифікуватися як товарів критичного імпорту. Внаслідок цього на імпортерів бензину і ДТ поширилося дію постанови НБУ № 124 від 23 лютого 2015, яке передбачає використання виключно акредитивної форми розрахунку по передоплаті за імпортний продукт за контрактами на суму понад $500 тис.

Найбільші оператори ринку заявляють, що в зв'язку з цим довгострокові контракти на постачання палива в Україну виявилися фактично заблоковані.

    Реклама на dsnews.ua