• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Мовний закон не витримав баланс між захистом української мови і правами нацменшин, - Венеціанська комісія

Реклама на dsnews.ua
Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" не знайшов схвалення Венеціанської комісії

Про це йдеться у звіті Венеціанської комісії, передає "ДС" з посиланням на прес-службу Ради Європи.

"Закон про державну мову не витримав баланс між захистом української мови та захистом мовних прав меншин", - йдеться в заяві Ради Європи

У той же час, за даними Української правди, рішення буде офіційно оприлюднено в понеділок, після доопрацювання.

"Венеціанка" вважає, що Україна повинна втілити ці зміни, "щоб уникнути міжетнічної напруженості із-за мовного питання". Чинний закон, на переконання ВК, не досягає мети", - повідомляє изадние.

У той же час Венеціанська комісія підтримала мета закону про надання переваги української мови перед російським, і зазначила, що в України є підстави для таких рішень.

"Враховуючи особливу роль в Україні російської мови (найбільш употребительного мови меншин, а також головного мови для спілкування багатьох представників меншин, відмінних від російської), а також зважаючи на утиски української мови в минулому, Венеціанська комісія повністю розуміє необхідність в заходи з підтримки української як державної мови", - йдеться в документі.

Однак Венеціанська комісія рекомендує переглянути норми, які вводять відмінності в правах трьох груп мов, відмінних від українського - як корінних народів, офіційних мов ЄС та інших мов.

Крім того, відомству не припали до вподоби норми, що встановлюють відповідальність за порушення даного закону - наприклад, за "спотворення державної мови в офіційних документах".

    Реклама на dsnews.ua