• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Є досвід біозброї: в РНБО не виключили появи російської вакцини від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

У Росії можуть створити вакцину від коронавірусної інфекції, оскільки мають досвід СРСР зі створення біологічної зброї, але завчасно РФ це зробити не зможе

Про це заявив голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони України Сергій Комісаренко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Росія може створити вакцину, вона може створити вакцину високої якості, тут немає ніяких сумнівів, тому що Росія має досвід Радянського Союзу, а він був лідером в світі з виробництва біологічної зброї. У них є велика колекція всяких патогенів, і вони знають, як ними маніпулювати. Але створити вакцину раніше, ніж її можна створити, практично неможливо", — сказав експерт.

Комісаренко підкреслив, що вакцина має працювати ефективно і не викликати побічних ефектів.

"Вакцина повинна бути ефективною, в тому сенсі, що повинна викликати імунну відповідь, яка дозволятиме реципієнтам боротися з вірусом. Але разом з тим вона не повинна мати ніяких побічних ефектів, інакше вона просто скомпрометує ідею вакцинації", — сказав Комісаренко.

За словами глави комісії, в Україні теж можуть створити вакцину, і вже подані відповідні заявки.

"Національна академія наук подала до Національного фонду фундаментальних досліджень два проєкти з виробництва вакцини, і ми сидимо і чекаємо, чи будуть вони прийняті і профінансовані. Ми можемо створити вакцину, але впровадити її та провести клінічні дослідження — залежатиме не від НАНУ, а від МОЗ", — сказав Комісаренко.

Як писала "ДС", президент Росії Володимир Путін повідомив, що перша в світі вакцина від коронавірусної хвороби зареєстрована в РФ. За словами російського лідера, щеплення вже зробила одна з його дочок.

Помічниця президента США Келліан Конвей заявила, що створення Росією вакцини від COVID-19 є поспішним, а її ефективність викликає великі сумніви.

У Міністерстві охорони здоровʼя Німеччини підкреслили, що якість, ефективність та безпека російської вакцини від коронавірусу ще не підтверджені.

У Всесвітній організації охорони здоровʼя поки не готові сказати, чи може російська вакцина від коронавірусу використовуватися по всьому світу.

    Реклама на dsnews.ua