• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Є "план Б": Зеленський назвав альтернативу вступу до НАТО

Президент Володимир Зеленський заявив, що у нього є альтернатива вступу України в НАТО після відновлення територіальної цілісності, щоб позбутися від побоювань деяких країн Альянсу щодо застосування п'ятої статті Статуту, яка зобов'язує всі країни НАТО вступити в конфлікт в разі нападу на когось із членів

Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив в інтервʼю німецькому виданню Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Так, журналіст газети сказав Зеленському, що деякі країни НАТО з побоюванням ставляться до членства України в Альянсі, поки вона воює з Росією, оскільки в такому випадку Київ може застосувати пʼяту статтю, згідно з якою всі держави НАТО мали б вступити в конфлікт.

"Це було б питанням переговорів. Україна не хоче війни. Ми не говоримо: Ой, да ладно. Ми не думаємо про це. І бачимо ми альтернативу Альянсу для нас? Питання в тому, як вийти з цієї складної ситуації. Ситуації, що склалася зі вступом України в НАТО. Я можу відповісти на це питання для вас. Україна може мати план Б", — заявив у відповідь Зеленський.

Як пояснив глава держави, коли Україна поверне свої окуповані території і відновить територіальну цілісність, то США і Євросоюз могли б гарантувати Україні безпеку. В цьому і полягає його план Б.

"Якщо одного дня Україна поверне свої окуповані території, вона не повинна бути забезпечена невизначеними домовленостям, які легко можна порушити, як це було з Будапештським меморандумом. Швидше за все, мають бути серйозні гравці: ЄС і США. Потім вони забезпечили б Україні майбутній особливий статус в сфері безпеки", — додав він.

Як повідомляла "ДС", на саміт НАТО 14 червня 2021 року не запрошуватимуть Україну і Грузію. У ньому візьмуть участь тільки країни-учасниці Північноатлантичного альянсу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua