• USD 36.6
  • EUR 40
  • GBP 44.8
Спецпроєкти

"Єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина": Президент привітав українців з Днем соборності (ВІДЕО)

Президент Володимир Зеленський привітав українців з Днем Соборності України. Сьогодні країна відзначає річницю проголошення незалежності Української Народної Республіки та Акту злуки УНР і ЗУНР

Реклама на dsnews.ua

Звернення глави держави опублікували на його Facebook-сторінці, передає "ДС".

"Сьогодні ми святкуємо День Соборності України. Ця історична подія передала наступним поколінням українців дві мудрості. Якщо не припиняти боротьби, рано чи пізно єдину й незалежну державу буде відновлено. Якщо не досягти справжньої єдності, незалежність буде втрачено. Ми завжди знали про першу мудрість. А 24 лютого довели, що засвоїли другу. Наша Україна єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина", — заявив Зеленський.

Глава держави зазначив, що в кожного з нас більше немає чужих міст, сіл, вулиць, бо кожен регіон захищає інший регіон.

"Кожне місто – рідне. Кожне село – рідне. Кожна вулиця – рідна. Навіть якщо ми там ніколи в житті не були.

І бійці з Києва, Львова, Кривого Рогу, Житомира, Луганська та багатьох інших міст б’ються за Маріуполь, Куп’янськ та Ізюм. А бійці з Ізюма, Куп’янська й Маріуполя та багатьох інших міст б’ються за Авдіївку, Бахмут і Соледар. І всі разом захищають Київ. І всі разом захищають Харків. І всі разом звільняють Херсон.

І всі ми разом, хоч би де народилися й де зростали, кажемо сьогодні: я захищу мою Україну. Мою соборну. Моє Закарпаття, мою Волинь, моє Поділля, мою Таврію, мою Сіверщину, моє Полісся, мою Наддніпрянщину, мій Донбас, мою Галичину, моє Придніпров’я, мою Слобожанщину, моє Приазов’я, мою Буковину і, звісно, мій Крим. І ніякий він не "ваш", — підкреслив Зеленський.

Президент наголосив, що українці все захищають разом, а отже разом і переможуть.

"І звуки перемоги почує вся Україна… Моя Україна. Наша Україна. Єдина, бо сильна. Сильна, бо єдина.

З Днем Соборності, дорогий народе! З Днем Соборності, непоборні!", – привітав Зеленський українців.

Нагадаємо, щороку 22 січня Україна відзначає День соборності. Саме 22 січня 1919 року у Києві підписали Акт злуки Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. В цей же день роком раніше — 22 січня 1918 року — Українська Центральна Рада оголосила IV універсал, який проголосив повну незалежність УНР.

Крім того, саме в цей день в 1990 році українці провели масштабний Живий ланцюг від Львова до Києва, а в 2014 – загинули перші герої на Майдані.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua