• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Єрмак назвав формат майбутнього обміну полоненими

Реклама на dsnews.ua

Повернення українців з полону російських бойовиків на Донбасі – серед пріоритетів президента Володимира Зеленського, наразі обговорюється формула обміну "100 на 100"

Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак, інформує "ДС". 

Він зазначив, що на непідконтрольну територію Донбасу спочатку відправиться місія "Червоного хреста". На уточнення журналіста про те, чи є це першим етапом до обміну полоненими, Єрмак відповів ствердно.

"Безумовно, ми постійно працюємо, тому що у нас є чітке завдання від президента, і повернення полонених — наш пріоритет. Ми очікуємо, що вже на найближчих засіданнях, які пройдуть в найближчий тиждень, буде обговорюватися питання і конкретні дати наступного обміну полоненими. На сьогодні в списках з кожного боку приблизно по 100 осіб", – сказав глава ОПУ в інтервʼю "Сегодня".

Єрмак також додав, що переговори радників "нормандської четвірки", які відбулися в Берліні 11 вересня, показали, що Україна має беззастережну підтримку своїх західних партнерів.

Нагадаємо, 7 вересня 2019 року між Україною і Росією відбувся обмін полоненими за формулою "35 до 35". Зокрема, було звільнено українців Олега Сенцова й Олександра Кольченка, які провели у російській вʼязниці понад пʼять років, а також українських військових моряків.

    Реклама на dsnews.ua