• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Єрмак не виключив проведення відеозустрічі радників "Нормандської четвірки" наступного тижня

Реклама на dsnews.ua

Протягом наступного тижня може бути проведена відеоконференція між радниками лідерів країн-учасників Нормандського формату

Про це заявив керівник Офісу Президента Андрій Єрмак під час виступу у Королівському інституті міжнародних справ Chatham House у Лондоні, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак

"Тому переговори тривають. Наступного тижня, можливо, у нас пройде відеоконференція політичних радників. І ми будемо говорити про те, щоб якомога скоріше відбувся саміт, і вже були якісь рішення", – сказав Єрмак.

Водночас керівник ОП зазначив, що Україна найактивніше наполягає на проведенні наступної зустрічі лідерів "нормандської четвірки". Він підкреслив, що війна триває саме на українській території, а всі політичні рішення ухвалюються лише на рівні лідерів.

"Така зустріч має відбутися якнайшвидше. В цьому нас підтримують наші партнери по нормандському формату – Німеччина та Франція. І ми вважаємо, що це вкрай необхідно для того, щоб рухатися вперед і зробити те, чого так очікує весь український народ", – наголосив Єрмак.

Нагадаємо, саміт лідерів України, Франції, Німеччини у Росії відбувся у Парижі 9 грудня 2019 року. Тоді сторони попередньо домовилися зібратися на наступну зустріч високого рівня у квітні 2020 року. На сьогодні перспективи провести наступний саміт не визначені насамперед через позицію російського президента Володимира Путіна.

Втім, 15 вересня президент України Володимир Зеленський заявив, що після зустрічі радників має відбутися зустріч лідерів "нормандської четвірки".

    Реклама на dsnews.ua