• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Єрмак особисто "топить" за призначення Вітренка першим віцепремʼєром, — джерела

Реклама на dsnews.ua

Голова Офісу президента Андрій Єрмак особисто лобіює призначення колишнього заступника голови НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка на посаду першого віцепремʼєр-міністра

Саме ця кандидатура стала каменем спотикання у відносинах президента Володимира Зеленського і спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова, йдеться у матеріалі Depo.ua "Кадрові качелі: Навіщо публічно посварилися Зеленський та Разумков".

Автор публікації нагадує, що перший віцепремʼєр, згідно з українським законодавством, може виконувати обов’язки премʼєра, "а простий віцепремʼєр не може". Більш того, за кандидатурою Вітренка стоїть група Коломойського, для якої "вкрай необхідно було протягнути саме першого віцепремʼєр, який ще й матиме пост міністра енергетики".

"На цьому фоні цікаво зазначити, що в кулуарах депутати від "слуги" говорили, що за кандидатуру Вітренка найактивніше ратував голова офісу президента Андрій Єрмак", — йдеться у статті.

Під час закритого засідання фракції "Слуги народу", яке пройшло 15 грудня за участю Зеленського, відбулося жваве обговорення кадрових змін в Уряді.

"Вся ця конфігурація з новими міністрами залежить перш за все від рішення по Вітренку. Без нього весь цей пазл не має жодного сенсу і просто не складеться. Можна з високою долею імовірності говорити, що якщо не буде Вітренка – не буде нічого іншого. Зараз головний компроміс, який пропонується, – надати колишньому заступнику голови НАК посаду простого віцепрем’єра", — зазначає автор публікації.

Як писала "ДС", під час засідання провладної фракції між президентом Зеленським і спікером Разумковим сталася публічна перепалка.

    Реклама на dsnews.ua