• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Єрмак пояснив, чому заблоковано обмін полоненими на Донбасі

Реклама на dsnews.ua

Взаємне звільнення утримуваних осіб на Донбасі не відбувається вже кілька місяців через те, що бойовики не узгоджують списки

Про це заявив керівник Офісу президента Андрій Єрмак під час виступу у Королівському інституті міжнародних справ Chatham House (Лондон, Велика Британія), передає "ДС" з посиланням на пресслужбу ОПУ.

"На жаль, на сьогодні вже кілька місяців взаємне звільнення не відбувається саме з причини того, що протилежна сторона не узгоджує списки. Постійно робляться якісь перепони для цього. Зараз вони говорять, що їм нібито перешкоджає в цьому постанова Верховної Ради щодо місцевих виборів. Але ми постійно наголошуємо, що це нонсенс: як таке гуманітарне питання, як життя і здоров’я людей, може залежати від документа?", – сказав він.

Також голова Офісу президента нагадав, що нині триває переговорний процес у "нормандському форматі" і в рамках Тристоронньої контактної групи.

За його словами, з моменту попереднього грудневого саміту лідерів "нормандської четвірки" в Парижі відбулося узгодження чотирьох нових точок розведення сил і засобів на лінії розмежування, практично узгоджено 20 ділянок для розмінування.

Також було домовлено про доступ представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць незаконного утримання осіб на непідконтрольних українській владі територіях, проте ця домовленість поки що не виконана.

    Реклама на dsnews.ua