• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Єрмак висловився за розширення повноважень ОБСЄ з контролю за "режимом тиші" на Донбасі

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ повинна розширити мандат своєї діяльності в зоні військового конфлікту на Донбасі за допомогою збільшення повноважень щодо посилення контролю режиму припинення вогню

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак / President.gov.ua
Реклама на dsnews.ua

Про це глава Офісу Президента Андрій Єрмак заявив під час онлайн-дискусії на тему "Конфлікт на Сході України: перспективи на 2021 рік", передає "ДС" з посиланням на Цензор.нет.

"Ми сьогодні вважаємо, що контроль за ним (припиненням вогню. — ред.) повинен бути більш жорстким. Ми вважаємо, що ОБСЄ повинна взяти на себе більше повноважень, ми вважаємо, що вони повинні сьогодні трохи розширити свій мандат, тому що сьогодні існують всі умови, щоб цей режим виконувався", — заявив Єрмак.

Він також додав, що "режим тиші на Донбасі дійсно існує з літа 2020 року, і завдяки його дотриманню втрати серед військовослужбовців стали в рази менше".

"На сьогоднішній день найбільш значущим досягненням є багатомісячний режим припинення вогню, який, на жаль, буває з елементами провокацій, однак в останні місяці ці провокації критично збільшувалися. Ми втратили за кілька останніх місяців 11 наших героїв, і кілька десятків отримали поранення", — підсумував Єрмак.

Нагадаємо, Єрмак також заявив, що Україна, Німеччина і Франція підготували мирний план щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, який представлений Росії. Тепер все очікують позицію Кремля.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua