• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

ЄС дав Росії зброю: Зеленський поскаржився, що не буде чим платити за армію

Російський магістральний газопровід "Північний потік-2" є зброєю в руках Кремля, яку Європа сама передала в руки російському керівництву. А Україна зазнає істотних фінансових втрат у разі запуску газопроводу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час зустрічі з американськими сенаторами, передає "ДС" з посиланням на прес-службу глави держави.

"Не дати добудувати та ввести в експлуатацію "Північний потік – 2" можуть лише США й адміністрація Президента Байдена. "Північний потік – 2" – це не просто енергетична безпека, про яку говорять усі дипломати й політики, це окрема потужна зброя Російської Федерації, яку дають їй сьогодні до рук. А потім Європа запитує про те, як можна захиститися від Росії. Відповідь дуже проста – не давати зброю ворогу", — підкреслив Зеленський.

Глава держави зазначив, що зараз Україна на східному кордоні захищає Європу і європейські цінності, а для цього необхідне сильне і добре забезпечене військо.

"Північний потік – 2" відключить Україну від постачання газу, а значить, "відключить" нас щонайменше від 3 мільярдів доларів на рік… Нам не буде чим платити за українську армію", — додав він.

Зеленський зазначив, що розуміння всіх загроз, які становить "Північний потік — 2", особливо актуально напередодні зустрічі президента США Джо Байдена з президентом Росії Володимиром Путіним. І Україна готова надати американській стороні повну інформацію з цього питання.

Як писала "ДС", США відмовилися вводити санкції проти компанії-оператора будівництва і її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Вашингтона.

Прессекретар Білого дому Джен Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проектом, проте не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua