• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

"ЄС" вимагає негайно внести закон про колабораціонізм і ТСК по "вагнерівцям" до порядку денного

Фракція "Європейська Солідарність" вимагає від керівництва парламенту негайно внести до порядку денного законопроєкт про відповідальність за колабораціонізм та створення ТСК по справі російських найманців з ЧВК Вагнера

Співголова фракції "ЄС" Ірина Геращенко
Співголова фракції "ЄС" Ірина Геращенко
Реклама на dsnews.ua

Про це з трибуни Верховної Ради заявила співголова фракції "ЄС" Ірина Геращенко.

Геращенко нагадала, що рівно сім років тому Кремль розпочав окупацію українських територій.

"Рівно сім років тому Рада Федерацій проголосувала за введення російських окупаційних військ на територію суверенної України. І нинішні забудьки з Банкової не можуть пригадати прізвища тих, хто здав Крим. Так давайте нагадаємо Зеленському, що це був Янукович, який звернувся з листом відповідним до Російської Федерації ввести війська. 90% "ментів", бо не повертається язик назвати їх міліцією, Криму здали тоді присягу, народ український і Україну. І керівництво цих "ментів" зараз працює на Банковій", – сказала Геращенко.

Співголова фракції "ЄС" нагадала, що новий президент Сполучених Штатів Джо Байден видав сильну заяву до сьомої річниці окупації Криму, де назвав Росію загарбником.

"І тільки президент Зеленський боїться назвати Путіна агресором, говорячи про якихось сепаратистів на Сході. Цього тижня президент Євроради Шарль Мішель відвідає Донбас. Давайте вимагати від Зеленського в присутності наших європейських партнерів розказати про те, що перемир’я немає жодного дня, про десятки вбитих і поранених тільки цього року. Про зірване і заблоковане звільнення заручників, про страждання мільйонів українців", – закликала Геращенко.

Вона підкреслила, що на Донбасі не сепаратисти і не бойовики, а російські окупаційні війська і їх найманці.

"Потрібно називати речі своїми іменами і негайно приймати закон про колабораціонізм. Ми хочемо подякувати фракції "Голос", а також іншим колегам, які підтримали ініціативу "Європейської Солідарності" і стали співавторами закону про колабораціонізм. Звичайно, монобільшості "аби не Порошенко", і в той же день вони зареєстрували свій схожий законопроєкт. Ми не будемо тут рвати на собі вишиванки, хто ж більший патріот. Головне прийняти цей закон ", – зазначила Геращенко.

"Ми вимагаємо від голови Верховної Ради негайно в порядок денний внести законопроєкт про колабораціонізм, так само як ТСК по "вагнерівцям". Бо це непристойно, коли в найвищих кабінетах держави сидять зрадники, які сьогодні знову зраджують українських розвідників, здають їх", – зауважила співголова фракції "ЄС".

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua