• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

"ЄС" вимагає закрити кордон та остаточно припинити пасажирське сполучення з Росією

Україна опинилась під загрозою нового спалаху епідемії коронавірусу, до якого українська влада абсолютно не готова. Останні тижні в країні-агресорі вирує індійський штам ковіду, який вже призвів до рекордної смертності та переповнених лікарень у Москві

Політична партія "Європейська Солідарність"
Політична партія "Європейська Солідарність"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у заяві партії "Європейська Солідарність", передає "ДС".

"Науковці попереджають, що індійський штам «Дельта» значно заразніший та призводить до тяжчого перебігу хвороби. Ця мутація вдвічі підвищує ризик госпіталізації та в півтора рази частіше призводить до реанімації інфікованих.

За прогнозом науковців, нова хвиля епідемії може накрити Україну ще до осені, якщо протягом найближчих днів не вдатись до жорсткого стримування хвороби на кордоні", — зазначають у політичній силі.

У "Європейській солідарності" підкреслюють, що влада Зеленського повністю провалила боротьбу з попередніми ударами коронавірусу. Лише під час весняної хвилі епідемії в Україні загинуло 20 тисяч громадян і понад 750 тисяч інфікувалось. Але влада не зробила висновків зі свого провалу і не пришвидшила темпи вакцинації. Через чотири місяці «масової» вакцинації два щеплення отримали менше 1% населення, тоді як європейські сусіди провакцинували від чверті до половини своїх громадян.

Загроза нової хвилі епідемії – реальна підстава для проведення засідання РНБО. «Європейська Солідарність» вимагає невідкладно закрити кордон та, на додачу до авіа і залізничних перевезень, припинити автомобільне і автобусне сполучення з Росією до нормалізації там епідемічної ситуації.

"Усі українці, які повертатимуться із Росії у встановлений період часу, мають проходити не лише тестування, але й контрольовану самоізоляцію", — наголошують у політсилі.

Як повідомляла "ДС", в Москві 21 червня було зафіксовано 86 смертельних випадків від коронавірусу, що є максимумом за весь період пандемії. З 28 червня в столиці Росії у заклади громадського харчування зможуть зайти тільки люди, щеплені від COVID-19, які перехворіли протягом пів року або мають негативний ПЛР-тест, дійсний протягом трьох днів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua