• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

ЄСПЛ зобов'язав Росію забезпечити права полонених захисників "Азовсталі"

23 серпня Європейський суд з прав людини у терміновому порядку розглянув клопотання України щодо дотримання Росією прав полонених захисників України та поширив застосування термінових вказівок у міждержавній справі "Україна проти Росії (Х)" щодо військовополонених

ЄСПЛ
Європейський суд з прав людини
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства юстиції України, передає "ДС".

"Розглянувши клопотання України ЄСПЛ зазначив, що у справі "Олійниченко проти Росії та України" ним надано Російській Федерації термінові вказівки щодо негайного забезпечення закріплених Конвенцією прав, включаючи медичну допомогу, що охоплюють будь-які запити від імені українських військовополонених, у яких надано достатньо доказів щодо серйозного і неминучого ризику завдання непоправної шкоди їхній фізичній цілісності (стаття 3 Конвенції) та/або праву на життя (стаття 2 Конвенції)", — кажуть у міністерстві.

ЄСПЛ наголосив, що надані РФ вказівки щодо українських військовополонених продовжують діяти, та вказав, що вони також застосовуються й у міждержавній справі "Україна проти Росії (Х)".

Крім того, ЄСПЛ терміново поінформував Комітет міністрів Ради Європи про вказане рішення.

"Рішення ЄСПЛ є підтвердженням того, що суд уважно ставиться до усіх справ, пов’язаних зі збройною агресією, незважаючи, чи то міждержавна, чи індивідуальна справа. Тимчасові заходи у міждержавній справі України проти Росії тепер також охоплюють і права військовополонених", – зазначила заступниця міністра юстиції Ірина Мудра.

Мін'юст і Міністерство закордонних справ України подавали до ЄСПЛ низку нових вимог щодо забезпечення права на життя та заборону катування стосовно полонених українських захисників "Азовсталі".

Як писала "ДС", у липні російський парламент підтримав рішення про вихід із ЄСПЛ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua