• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Євродепутати від Угорщини озвучили дурниці про "громадянську війну" на Закарпатті

Реклама на dsnews.ua

Угорські євродепутати назвали обшуки в Закарпатській області ситуацією "громадянської війни"

Про це сказано в заяві депутатів Європарламенту від партії "Фідес" і Християнської народно-демократичної партії (KDNP), передає "ДС" з посиланням на Kiszo.net.

Так, ця заява стала реакцією на обшуки в благодійних фондах та у глави Партії угорців України Ласло Брензовича у справі про сепаратизм.

"Українська влада створила на Закарпатті ситуацію громадянської війни. Ми вважаємо це ганебним і глибоко засуджуємо застосування збройної сили українською владою проти лідерів і організацій угорської громади на Закарпатті", — йдеться в заяві.

На думку євродепутатів, обшуки були нібито політично мотивованими і були спрямовані на залякування.

"У асоційованої країні Європейського Союзу, яка неодноразово заявляла про свій намір інтегруватися в Європейський союз і НАТО, такі випадки є неприпустимими, тому ми виступаємо з ініціативою в Європейському парламенті, щоб включити це безпрецедентне порушення до порядку денного грудневого пленарного засідання", — зазначено в заяві .

Як писала "ДС", 21 листопада депутати Сюртівської об'єднаної територіальної громади Закарпатської області під час прийняття присяги виконували гімн Угорщини. Служба безпеки України перевіряє можливі протиправні дії депутатів.

30 листопада СБУ провела в Закарпатській області санкціоновані обшуки у функціонерів одного з місцевих благодійних фондів. Зокрема, перевіряється інформація про причетність фонду до діяльності, спрямованої на порушення державного суверенітету України. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто показово бурхливо відреагував на обшуки.

В інтернеті був опублікований відеоролик, на якому біля в'їзду в місто Берегово людина в камуфляжі на тлі символіки "Правого сектора" загрожує жителям Закарпатської області угорського походження. Правоохоронці порушили кримінальну справу.

    Реклама на dsnews.ua