• USD 27.3
  • EUR 32.6
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Єврокомісар розповіла про ставлення до "Північного потоку-2" в ЄС

У Європейському Союзі не підтримують реалізацію проекту російського магістрального газопроводу "Північний потік-2"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон під час переговорів з міністром енергетики України Германом Галущенком, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Міненерго.

Сторони підтвердили стратегічне енергетичне партнерство України і ЄС і обговорили виконання Плану реалізації Меморандуму про взаєморозуміння зі стратегічного енергетичного партнерства між Україною і ЄС, а також Додатки XXVII до Угоди про асоціацію.

Обговорювалося і питання будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". І єврокомісар констатувала негативне ставлення до даного проєкту в ЄС.

"Північний потік-2" не виконує функцію диверсифікації поставок газу, ЄС не підтримує реалізацію цього проєкту", — підкреслила Сімсон.

Герман Галущенко, зі свого боку, заявив про готовність України виконувати завдання, визначені річним планом роботи на 2021 рік.

"Інтеграція ОЕС України до ENTSO-E є важливою спільною стратегічною метою. Синхронізація дозволить підвищити ступінь прозорості та ефективності торгівлі електроенергією з країнами ЄС", — зазначив глава Міненерго.

Єврокомісар також зазначила, що ЄС очікує від України впровадження запланованих реформ енергетики відповідно до міжнародних зобовʼязань.

Як писала "ДС", прессекретар Білого дому Дженніфер Псакі заявила, що США вважають російський магістральний газопровід "Північний потік-2" небезпечним для Європи геополітичним проектом, проте не можуть зупинити будівництво, яке завершено на 95%.

США відмовилися вводити санкції проти компанії-оператора будівництва і її керівника, адже відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" США.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua