• USD 27.8
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

"Європейська Солідарність" вийшла на перше місце в рейтингу політичних партій

Якби вибори до Верховної Ради відбувалися на початку лютого, більш за всіх голосів отримала б партія "Європейська солідарність"

"Європейська солідарність"
"Європейська солідарність"
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування, яке було проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), повідомляє "ДС".

Найбільше голосів отримали б партія "Європейська солідарність", за яку віддали б свій голос 12,2% серед усіх респондентів і 18,1% серед тих, хто визначився з вибором. Друге місце зайняла партія "ОПЗЖ" – відповідно, 11,4% і 16,8%; далі йдуть партія "Слуга народу" – 10,5% і 15,5%; партія "Батьківщина" – 8,9% та 13,2%.

До Верховної Ради також могли б пройти "Сила і честь" (відповідно, 4,3% і 6,3%) та Радикальна партія (3,5% і 5,2%).

Інші партії отримали б голосів менше за прохідний бар’єр.

Рейтинг партій від КМІС
Рейтинг партій від КМІС

"Порівняно з 22 січнем найбільше змінилися рейтинги "ОПЗЖ" (-4,3% серед усіх респондентів і -3,9% серед тих, хто визначився) і "Слуги народу" (+2% серед усіх і +4,3% серед тих, хто визначився). Хоча у випадку "ЄС" рейтинг змінився на +0,6% серед усіх респондентів і +2,8% серед тих, хто визначився, але формально це зміна в межах похибки (тому в цьому випадку можна говорити лише про певну тенденцію)", — заявили в КМІС.

Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" упродовж 5-7 лютого 2021 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assisted telephone interviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 2005 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% — для показників, близьких до 10%, 1,1% — для показників, близьких до 5%.   

    Реклама на dsnews.ua