• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Євросолідарність" виправила помилку "слуг" і повернула виплату лікарняних

Верховна Рада підтримала законопроєкт №5187 "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо соціального захисту в разі настання тимчасової непрацездатності", який відновлює виплату лікарняних

Реклама на dsnews.ua

Таким чином нардепи виправили помилку закону, ініційованого фракцією "Слуга народу", яким скасовувалася виплата лікарняних, передає "ДС" з посиланням на прес-службу "Європейської солідарності".

Документ підтримали 304 народних депутата.

"У цьому скликанні парламенту часто почуваєшся вчителькою молодших класів, яка мусить брати додому зошити на перевірку і потім на пальцях пояснювати першачкам, що не так. Цього разу "першачки" проголосували поправку до закону про загальнообов’язкове державне соцстрахування, якою позбавляють українців лікарняних", — зазначила нардеп Іванна Кліпмуш-Цинцадзе.

В "ЄС" нагадали, що причиною зупинки виплати лікарняних стало те, що в законі "Про реабілітацію в сфері охорони здоровʼя", авторами якого є депутати від "Слуги народу", з переліку страхових випадків був виключений основний страховий випадок, по якому проводяться виплати Фондом соціального страхування України — "тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві".

Тому в другій половині 2021 року лікарняні не отримали б майже 2,5 млн українців.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua