• USD 27.1
  • EUR 33
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Євросоюз закликав Кремль допустити СММ ОБСЄ на окупований кордон України

Моніторинг частини кордону України, який не підконтрольний офіційному Києву, з боку Місії ОБСЄ важливий для врегулювання конфлікту

Реклама на dsnews.ua

Про це сказано в заяві Європейського Союзу, яка була оголошенана засіданні Постійної ради ОБСЄ, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Моніторинг кордону є важливим елементом політичного врегулювання конфлікту, оскільки Мінські домовленості визначають чітку роль ОБСЄ у моніторингу та верифікації з обох боків цього кордону", — йдеться в заяві.

В ЄС відзначили, що важливість цих питань була підтверджена під час Ради міністрів ОБСЄ в Тирані (Албанія), коли 35 держав-учасників виступили спонсорами проекту рішення на тему моніторингу російсько-українського кордону, який, втім, не був прийнятий через позицію Росії .

Також в заяві йдеться про те, що Спостережна місія ОБСЄ на російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" на кордоні з Україною є "важливим заходом зміцнення довіри, оскільки вона надає інформацію про цивільні та військові переміщення на цих двох пунктах пропуску".

"ЄС шкодує, що також через позицію Росії нещодавно мандат спостережної місії на кордоні було продовжено лише на два місяці. У цьому контексті ми нагадуємо про нашу підтримку місії та підтверджуємо свою вдячність за її роботу. Ми також підкреслюємо, що існує гостра потреба у тому, щоб місія продовжувала виконувати свій мандат і його було своєчасно продовжено. Ми рішуче закликаємо Росію переглянути свою позицію, щоб можна було продовжити мандат місії на більш тривалий період після 31 липня", — наголошується в заяві.

Як повідомляла "ДС", 28 травня Постійна рада ОБСЄ через Росію продовжила мандат Місії спостерігачів ОБСЄ на російських прикордонних пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк" тільки на два місяці — до 31 липня, замість стандартних чотирьох.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua