• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Ювілей станції "Академік Вернадський": Зеленський нагородив українських полярників (ФОТО)

Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди видатним українським полярникам за їх внесок у здійснення наукової діяльності в Антарктиці та з нагоди 25-річчя української антарктичної станції "Академік Вернадський"

Володимир Зеленський вручає нагороди видатним українським полярникам
Володимир Зеленський вручає нагороди видатним українським полярникам
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Орденом князя Ярослава Мудрого III ступеня нагороджено директора Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України Сергія Комісаренка. Також посмертно був нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня директор Центру антарктичних досліджень в 1993-1999 роках Петро Гожик.

"Кожна велика історія — це, перш за все люди, які зробили її можливою. Я дякую присутнім тут представникам української полярної спільноти, а також всім, хто в різні роки працював на станції "Академік Вернадський". Вірю і переконаний, що історія "Вернадського", історія "Української Антарктиди" буде і буде тільки успішною. Дякую нашим полярникам і полярницям за їх роботу, внесок у науку і зміцнення авторитету України у світі", — підкреслив Зеленський.

Він також подякував Великій Британії, яка чверть століття тому передала Україні свою дослідницьку станцію "Фарадей", що дозволило українцям продовжити свою наукову історію на Антарктиді.

Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс своєю чергою зазначила, що їй дуже приємно представляти свою країну на святкуванні 25-річчя передачі Україні британської станції "Фарадей" і появи станції "Академік Вернадський".

Це рішення символізує нашу реальну підтримку науковців уже незалежної України. Хоч ми знаємо, що українські вчені працювали в Антарктиці задовго до цього – у складі радянських місій. Тому ми раді, що Британія відіграла роль у поверненні України до групи держав, що вивчають цей континент. Антарктика має велике значення для планети. Усім країнам треба рішуче протидіяти глобальному потеплінню, щоб захистити та зберегти її для наступних поколінь. Користуючись нагодою, вітаю нас усіх, а особливо українських полярників, з цією віхою!» – сказала вона.

Крім того, Володимир Зеленський взяв участь у церемонії погашення поштових марок з нагоди 25-річчя української антарктичної станції «Академік Вернадський». До цієї дати акціонерне товариство «Укрпошта» у співпраці з Національним антарктичним науковим центром здійснило випуск художнього конверта та пам’ятних поштових марок. Був виготовлений спеціальний поштовий штемпель з написом «25 років з часу підняття українського прапора на антарктичній станції «Академік Вернадський».

Як писала "ДС", 6 лютого президент Володимир Зеленський привітав українських полярників з 25-ю річницею заснування антарктичної станції "Академік Вернадський".

    Реклама на dsnews.ua