• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Екссуддя КСУ нагадав, що у Суді були кризи і до скандального рішення по декларуванню

Реклама на dsnews.ua

Криза, пов'язана з рішенням Конституційного суду про скасування покарання за недостовірне декларування, є не першою для інституції

Про це Петро Стецюк, суддя Конституційного Суду України (2006 — 2016), заявив в ході дискусії, що проводиться Українським інститутом майбутнього щодо конфлікту між гілками влади, передає "ДС".

"Очевідідно, те, що названо словосполученням "конституційна кризу" — таким не є. Я про це говорив ще місяць тому в одному з ефірів: ні в широкому розумінні, коли йдеться про кризу конституційних інститутів, ні у вузькому, коли йдеться про самому тексті Конституції, тому що нічого не сталося в листопаді минулого року. Чи є це кризою конституційної юстиції — маю великий сумнів, тому що в Конституційному суді нічого такого не сталося, він функціонує, просто так розподілилися голоси, не більше і не менше. Конституційний суд переживав і інші кризи: одну з криз було викликано так званим "казусом Шевчука", короткостроковий був такий глава Конституційного суду", — сказав він.

Екс-суддя додав, що в державі протягом минулого року спостерігається криза державного управління.

"Однак криза в державі є, як мінімум протягом останнього року: це криза державного внутрішнього управління, тобто нездатності відповідним чином організувати внутрішньодержавні процеси і, на превеликий жаль, ця криза різної хвилею існування по суті, не переривалася з часу зміни політичного режиму з виборами президента України, він загострився на межі листопада-грудня цього року по лінії Конституційний суд України — конституційний орган, передбачений Конституцією, і позаконституційне утворення, яким є, по суті, на сьогодні канцелярія глави держави", — сказав Стецюк.

Нагадаємо, 14 травня 2019 року голова Конституційного Суду Станіслав Шевчук був звільнений з посади судді і покинув пост голови КСУ.

Пізніше Шевчук заявив, що не має наміру визнавати своє звільнення, назвавши подію "антиконституційним переворотом".

    Реклама на dsnews.ua