• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

З 4 травня ВЛК не ставитиме оцінку "обмежено придатний"

З 4 травня в Україні майже повністю зникне індивідуальна оцінка придатності, коли військово-лікарська комісія могла обирати формулювання "обмежено придатний"

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на зміни до наказу Міноборони №402, який регламентує роботу військово-лікарських комісій, передає "ДС".

Видання зазначає, що головною новацією документа є те, що майже повністю (за винятком чотирьох випадків) скасовано індивідуальну оцінку придатності, коли ВЛК могла обирати між формулюваннями "придатний", "непридатний" та "обмежено придатний".

У багатьох випадках формулювання "обмежено придатний" до служби за умов воєнного стану замінили на таке: "Придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони".

Зазначається, що людину з таким записом у військовому квитку можуть мобілізувати, якщо у війську є потреба в поповненні саме цих підрозділів.

Відтепер чоловіки у віці 18–60 років, які мали статус "обмежено придатний", повинні знову пройти ВЛК. На це є час до 4 лютого 2025 року.

Для цих людей комісія вказуватиме лише 2 статуси: придатний або непридатний. Але сама придатність ділитиметься на категорії:

  • повністю придатний;
  • придатний до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв'язку, оперативного забезпечення, охорони;
  • придатний за окремими спеціальностями (наприклад, сюди відносяться кандидати на вступ до ВВН3);
  • придатний для виконання специфічних завдань.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає проходження військової комісії громадянами, які раніше були визнані обмежено придатними до військової служби.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua