• USD 28.3
  • EUR 33.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

З київської лікарні №18 через хворих з коронавірусом "виселяють" важких пациєнтів після інсульту

У 18 клінічній лікарні Києва склалася критична ситуація – вчора туди без попередження почали завозити хворих на COVID, через що важких пацієнтів, які лежать після інсульту, оперативно виселяють. Водночас персонал не забезпечили засобами індивідуального захисту

УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив доктор медичних наук, ексзаступник голови МОЗ Валерій Івасюк – колега заввіділенням хірургії закладу Мирослава Криворука, обізнаний із ситуацією, інформує "ДС" з посиланням на Depo.ua.

За словами Івасюка, 2 вересня у зв’язку з тим, що всі лікарні, визначені для прийняття хворих на Covid вже зайняті та переповнені, МОЗ вирішило додати до мережі ще два заклади. Зокрема, 18 клінічну лікарню, на базі якої також знаходяться кілька кафедр Київського медичного інституту: акушерства та гінекології, хірургії та кафедра нервових захворювань (тобто, туди мають ходити студенти). До того ж ця лікарня ніколи профільно не займалася пацієнтами з інфекційними захворюваннями.

"Вчора, вони завезли хворих на Covid-19 у відділення терапії, без жодного попередження. Більш того, у цій лікарні знаходиться центр нейрореабілітації – там лежать тяжкі хворі після інсульту. Їх вчора повиносили. От куди хочете – туди і забирайте. Ніхто нікого нікуди не переводив, не були зарезервовані попередньо місця в інших відділеннях неврології в інших київських лікарнях", – розповів Івасюк.

Він додав, що жодних домовленостей з лікарнею укладено не було.

"Якби сказали, що от, нам потрібна ваша територія. Таких-то хворих переводимо у таку-то лікарню, таких-то у таку-то, і так далі. Але такого не було. Завезли вчора 5 пацієнтів з Covid-19 до терапії, відповідно завозять сьогодні цих пацієнтів до неврології. А оця кафедра нейрореабілітації знаходиться поруч із кафедрою акушерства та гінекології, де жінки народжують дітей, де зараз лежать породіллі. Про будь-які санітарні норми розділення потоків мови не йде – приймальне відділення одне. Це фізично не можна зробити", – каже він.

Також, за його словами, лікарів не забезпечили навіть елементарними засобами індивідуального захисту.

"Забезпечення лікарів будь-якими примітивними засобами індивідуального захисту – хоча б масками та рукавичками, не було здійснено взагалі. Через це лікарі були змушені вчора у пожежному порядку закуповувати це самі собі. Звичайно, цього вкрай недостатньо – мають бути захисні щитки, окуляри, спеціальний захисний костюм. У зв’язку із цим двоє лікарів звільнилися, інтерни попросилися перевести їх на іншу базу інтернатури, звільняються санітарки, яких і так мало", – сказав Івасюк.

    Реклама на dsnews.ua