• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

З України намагалися вивезти складові ЗРК "Оса" (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Контррозвідники СБ України блокували протиправну діяльність посадовців одного із вітчизняних суб’єктів господарювання, які здійснили спробу незаконного експорту товарів військового призначення

Про це йдеться у повідомленні пресслужби СБУ, передає "ДС".

Зокрема, встановлено, що організатори планували експортувати до однієї з середньоазіатських країн складові агрегати для зенітно-ракетного комплексу "Оса-АКМ", які належать до системи розвідки цілей, їх показу, визначення дальності до них, спостереження та супроводження цілі.

"Для приховування військового призначення переміщуваних товарів службовці суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності, як підставу для митного оформлення вантажу надали до митних органів України документальні матеріали, в яких вказані неправдиві відомості щодо дійсних найменувань товару та мети його цільового використання", — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, відповідно будь-які дозвільні документи Державної служби експортного контролю України, передбачені чинним законодавством для переміщення таких вантажів, у відправника були відсутні.

Задокументовані матеріали, згідно зі статтями 214 та 216 Кримінального процесуального кодексу України, будуть передані до органу досудового розслідування з метою прийняття процесуального рішення щодо внесення відомостей до ЄРДР за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 1 ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) Кримінального кодексу України.

Зазначимо, ЗРК "Оса-АКМ" призначений для захисту військ на марші і в рухливих видах бою, а також стратегічних наземних об’єктів від пілотованих та безпілотних засобів повітряного нападу на малих і середніх висотах.

Нагадаємо, у листопаді СБУ припинила контрабанду російських комплектуючих до вертольотів в країни Африки, які планували вивезти через аеропорт "Бориспіль". Також контррозвідка СБУ викрила та не допустила у Миколаєві спробу прихованого вивезення з України газотурбінної продукції для потреб Військово-морського флоту Російської Федерації

    Реклама на dsnews.ua