• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

За екологією у ОРДЛО збираються стежити за допомогою супутників

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України має намір відстежувати екологічну ситуацію на окупованих територіях Донецької та Луганської областей за допомогою супутників

ілюстративне фото
ілюстративне фото / novosti.dn.ua
Реклама на dsnews.ua

Як повідомляється на сайті Мінреінтеграціі, сьогодні відбулася нарада, на якому розглянули питання про створення інструментів моніторингу та аналізу екологічних проблем, які існують на тимчасово окупованих територіях України і прилеглих до них територіях, передає "ДС".

Тому Мінреінтеграціі спільно з партнерами планує використовувати супутникові знімки для вирішення екологічних завдань і моніторингу надзвичайних ситуацій, зокрема, контролю розвитку звалищ і їх рекультивації, збереження грунтів від деградації, поліпшення якості води, а також для моніторингу змін, що відбуваються в інженерно-транспортній інфраструктурі (актуалізація картографічної основи, моніторинг розвитку/деградації інфраструктури; моделювання існуючих систем і проєктованих рішень).

У міністерстві підкреслили, що в результаті тривалого неконтрольованого скидання окупаційними адміністраціями неочищених стоків шахт в водосховища Донецької і Луганської областей фіксується значне порушення гігієнічних і екологічних показників.

Зокрема, норми гранично допустимої концентрації в воді нафтопродуктів в Волинцевському питному водосховищі, розташованому в Донецькій області, перевищені в 6 разів, нітратів — в 5,7 рази, сульфатів — в 3,5 рази, а цинку — майже в 4 рази.

Крім цього, забрудненим також залишається Ісаківське водосховище в Луганській області — в кінці березня 2020 року клас якості його води знижений з "помірно забруднена" на "забруднена".

"Через такі дії підконтрольних Росії окупаційних режимів створена пряма загроза для життя і здоров'я сотень тисяч громадян, а також для місцевої екосистеми", — відзначили в Мінреінтеграціі.

Також, за даними відомства, існує і загроза радіаційного забруднення, адже ще в 1979 році на території шахти "Юнком" (Донецька область) радянська влада здійснила ядерний вибух потужністю 0,3 кілотонни в тротиловому еквіваленті.

Після вибуху радіоактивну капсулу залишили в сухому стані і відкачували з шахти воду, щоб виключити потрапляння радіації на поверхню і в грунтові води.

Однак в останні роки окупаційні адміністрації припинили відкачку, і радіоактивна вода вже надходить в горизонти питної води.

Нагадаємо, через загрозу екологічної катастрофи на Донбасі українська сторона провела заміри біля лінії розмежування.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua