• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

За місяць партії і політики витратили на рекламу в соціальних мережах майже $ 500 тисяч

Реклама на dsnews.ua

У серпні партії і кандидати в мери міст витратили на рекламу в Facebook $ 468,5 тисяч, а з січня 2020 року ці витрати склали $ 1,53 млн

Про це свідчать результати дослідження громадської організації "Рух "Чесно", передає" ДС ".

У серпні серед політичних партій на рекламу найбільше витратили "За майбутнє", "Слуга народу" і ОПЗЖ, серед потенційних кандидатів в мери в різних містах країни — Борис Філатов (Дніпро), Андрій Пальчевський (Київ) та Ігор Васюник (Львів).

У серпні свої витрати скоротив Петро Порошенко: якщо в січні-липні він направив на рекламу в Facebook $52 тисячі, то в серпні — тільки $ 584.

З січня витрати на партійні сторінки виросли в цілому. Якщо в січні політсили заплатили за рекламу в Facebook $5,7 тисяч, то в серпні — $174 тис.

Якщо взяти період з січня по серпень, то найбільше витратили партійні сторінки ЄС, "Слуги народу" і "Пропозиції" (Борис Філатов). Однак слід зауважити, що деякі політичні сили оплачують рекламу не зі своїх офіційних сторінок, а зі сторінок, які просувають їх інтереси, хоча часом мають досить нейтральні назви. До лідерів за витратами в серпні потрапила "Українська стратегія Гройсмана", яка протягом місяця оплатила $10,2 тисячі.

Крім сторінок, які пропагують політиків або партії, є такі, які поширюють про них негативну інформацію. З січня по липень більше негативної реклами було проти "Слуги народу" і Володимира Зеленського, Максима Бужанського і Бориса Філатова.

Щодо кандидатів в мери, то найбільше з січня по серпень на рекламу в Facebook заплатили сторінки, які просувають нинішнього мера Дніпра Бориса Філатова.

Нагадаємо, місцеві вибори пройдуть 25 жовтня.

Як повідомляла "ДС", 5 вересня в Україні стартувала виборча кампанія місцевих виборів.

    Реклама на dsnews.ua