• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

За прикладом "списку Магнітського": в МЗС планують створити санкційний "Акт Сенцова" проти Росії

Реклама на dsnews.ua

Міністерство закордонних справ України має намір створити санкційний "Акт Сенцова", до якого вноситимуть осіб, що відповідальні за порушення прав людини відносно українських громадян в Росії, на Донбасі та в окупованому Криму

Про це в блозі на сайті «Дзеркало тижня» повідомив спецпредставник МЗС України із санкційної політики Олексій Макєєв, передає "ДС".

«З огляду на те, що Україна має великий досвід боротьби за звільнення від російського полону українських політичних вʼязнів, ми плануємо створити в Україні, за зразком американського« Акту Магнітського», свій український« Акт Сенцова» — процедуру накладення санкцій і подальшого переслідування українськими правоохоронними органами тих іноземних посадових осіб, які системно порушують права людини, звинувачуються в організації та замовленні вбивств, викраденнях, тортурах і нелюдському поводженні, у винесенні неправомірних і політично мотивованих вироків», — повідомив Макєєв.

Крим.Реаліі уточнюють, що Акт Магнітського був прийнятий в США в 2012 році. Документ визначав коло осіб, причетних до загибелі в російському слідчому ізоляторі юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського, і вводив для них заборону на вʼїзд в США і фінансові санкції. Зараз до «списку Магнітського» включають відповідальних за порушення прав людини в цілому. Аналогічні або схожі правові акти були прийняті у Великій Британії, Канаді, Естонії, Латвії та Литві.

Сергій Магнітський займався розслідуванням корупційних схем в Росії. Його заарештували в 2009 році за звинуваченням в ухиленні від сплати податків. Через рік після арешту Магнітський помер у СІЗО «Матроська тиша». Офіційною версією смерті керівництво ізолятора назвало серцеву недостатність. Правозахисники звинувачують керівництво СІЗО в навмисному ненаданні медичної допомоги Магнітському і приховуванні дійсних причин його смерті.

Нагадаємо, раніше співголова парламентської фракції "Європейська Солідарність", уповноважена президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях (2014-2019) Ірина Геращенко заявила, що минув рік після повернення моряків і політвʼязнів Кремля, але нинішня влада на чолі з президентом Володимиром Зеленським продовжує ігнорувати законопроект, який зафіксував би статус політичних вʼязнів і військовополонених.

    Реклама на dsnews.ua