• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

За вакцинацію українців візьметься Пасічник, якого називають організатором "наркотичного геноциду", - ЗМІ

Відповідальним за вакцинацію українців від коронавірусу є радник голови Офісу Президента Михайло Пасічник

Реклама на dsnews.ua

Як пише РБК-Україна, Пасічник уже кілька разів був повʼязаний із МОЗ, зокрема двічі очолював Державну службу лікарських засобів. Втім, кожного разу його перебування на посаді закінчувалося корупційними скандалами.

Друге призначення Пасічника у Держлікслужбу у 2014-15 роках ознаменувалося звинуваченнями у "наркотичному геноциді" українців, пише РБК-Україна. За даними видання, під протекцією Пасічника було прийнято рішення про те, що в Україні можна вільно продавати в аптеках кодеїновмісні препарати, які використовуються для приготування "крокодилу". Через відносну дешевизну компонентів його ще називають "наркотиком для бідних". Уже після двох інʼєкцій цей наркотик викликає стійке звикання. Через 4 місяці вживання людину, яка підсіла на "крокодил", практично неможливо вилікувати.

Проте, чиновники Мінздраву випустили "кодеїнового джина" з пляшки, пише видання. За даними Національного бюро розслідувань України, причини цього повʼязані із великими грошима. При розслідуванні спливло імʼя одного з найбільших гравців вітчизняного ринку фармацевтики — Петра Багрія. Пасічника повʼязували з групою Петра Багрія, що, як пишуть ЗМІ підтверджувалось його діями. Багрію, зокрема, належить одеський завод "Інтерхім", який з 2010 по 2013 рік заробив не менш 780 млн грн на кодеїновмісному препараті "Кодтерпін".

Свого часу було запропоновано ввести систему предметно-кількісного обліку кодеїновмісних препаратів, але з приходом Пасічника ця робота була заблокована, відзначають ЗМІ.

Також РБК-Україна пише, що з другим приходом Пасічника на цю посаду почався також переділ фармринку, фармацевти з усієї України скаржилися на те, що ринок монополізує саме група Багрія.

На сьогодні Пасічник вказує, що він є президентом ГО "Фармацевтична ліга України". Втім жодної суттєвої інформації за останні роки про діяльність Ліги немає ні на інформаційних ресурсах, ні на самому сайті організації.

Видання припускає, що ця ГО може бути "тихою гаванню", з якої можна відправитися у чергове велике корупційне плавання. "Очевидно, що українці слідкуватимуть за цим плаванням. Бо з новим 2021 роком повʼязані нові надії, передусім зі здоровʼям нації. І українці здатні сказати своє слово у випадку, якщо за штурвал вакцинації схопляться не ті руки", — йдеться у публікації.

Раніше також стало відомо, що Михайло Пасічник заборгував державному "Укрексімбанку" 1 млрд грн. 

    Реклама на dsnews.ua