• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Загроза скасування безвізу нікуди не зникла, — дипломат

Реклама на dsnews.ua

Загроза припинення режиму візової лібералізації між Україною та Європейським Союзом з боку ЄС через скандальне рішення Конституційного Суду щодо антикорупційного законодавства існує до цих пір

Про це заявив колишній представник України при Європейському Союзі Костянтин Єлісєєв в ефірі телеканалу "Прямий", передає "ДС".

"На жаль, ще один із провалів, на який поки що мало звертають увагу, – це дійсно під загрозою є безвізовий режим з Європейським Союзом через те, що відбувається навколо боротьби з корупцією і з Конституційним судом. Я б не став зневажати цією темою і вірити обіцянкам чиновників, що все вирішено і загрози жодної нема. Повірте мені як послу при ЄС – загроза дійсно існує", — сказав дипломат.

Як писала "ДС", 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів.

Представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський заявив, що дане рішення може нести загрозу євроінтеграції України, в тому числі безвізовому режиму з ЄС. А постійний представник Верховної Ради в КСУ Ольга Совгиря підкреслила, що рішення прийнято "з кричущими процесуальними порушеннями" і є "сумнівним за змістом".

Європейський Союз направив листа до Верховної Ради і Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і заклопотаність" через рішення КСУ. ЄС закликав українську владу негайно відновити антикорупційну структуру в Україні.

У ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України.

    Реклама на dsnews.ua