• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Загроза вбивством та ганьба Зеленського: Бутусов відповів Арестовичу

Журналіст Юрій Бутусов заявив, що розцінює заяву позаштатного радника глави Офісу президента Олексія Арестовича як загрозу його життю

nikvesti.com
Реклама на dsnews.ua

Про це Бутусов сказав в ефірі телеканалу "Україна 24", повідомляє "ДС".

"По-перше, я зараз після посту пана Арестовича побачив для себе загрозу і небезпеку. Погрозу вбивства я сприйняв серйозно, оскільки цьому передувала ганебна поведінка президента Зеленського у спілкуванні зі мною на пресконференції, і передувала кримінальна справа, яку відкрило Державне бюро розслідувань з надуманого приводу. Зараз вже наступний крок тиску — це погрози Арестовича", — наголосив журналіст.

За словами Бутусова, пост Арестовича у соцмережах наповнений образами проти нього.

"І все це, підкреслюю, говорить посадова особа, радник Офісу президента України. Цей посадовець після великої кількості образ на мою адресу каже в стверджувальний формі, що мене вб'ють впродовж тижня. Час пішов", — заявив він.

Як підкреслив журналіст, він бачить загрозу саме від української влади — "від президента Зеленського, від підпорядкованих йому силовиків, які чинять незаконні дії, які всіма силами хочуть унеможливити моє журналістське розслідування щодо російської агентури в Офісі президента, яка зраджує і провалює спецоперації української розвідки".

"І звичайно, я вимагатиму від правоохоронних органів порушення справи, щоб пан Арестович був викликаний на допит і детально розповів, звідки в нього така інформація, хто йому повідомив, що мене будуть вбивати, які у нього для цього підстави. Він має це офіційно пояснити", — сказав він.

Також Бутусов прокоментував слова Арестовича про те, що з нього зроблять "другого Гонгадзе"

"Журналіста Георгія Гонгадзе було вбито 20 років тому. Я непогано знав Георгія, ми спілкувалися у Раді перед його загибеллю. Я чудово пам'ятаю, як Георгій написав відкритого листа на генерального прокурора і попередив, що влада за ним веде спостереження, погрожує йому, і він відчуває небезпеку своєму життю. Мабуть, Арестович мав на увазі якусь іншу аналогію, але порівняти мене зі справою Гонгадзе — це значить людина порівнює вбивство журналіста владою, яке було зроблене 20 років тому, і що так само влада може вчинити зараз. Звичайно, я таку погрозу сприймаю дуже серйозно", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", президент Володимир Зеленський під час пресмарафону звинуватив Бутусова в тому, що він винен у смертях українських військових на Донбасі через його публікацію про застосування військових дронів Bayraktar проти бойовиків. Бутусов пізніше заявив, що єдиною адекватною відповіддю на звинувачення Зеленського у смертях на Донбасі має бути ляпас, але його зупинила повага до статусу президента.

Державне бюро розслідувань перевірить відео на сторінці Бутусова, де він стріляє з "Гаубиці Д-20" калібром 152 мм. Перевірку буде проведено за фактом публікації.

Позаштатний радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що Юрія Бутусова можуть убити, тому проситиме надати йому держохорону.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua