• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Захід і Україна представили Кремлю мирний план по Донбасу, — Єрмак

Україна, Німеччина і Франція підготували мирний план щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, який представлений Росії. Тепер всі чекають на позицію Кремля

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Офісу президента Андрій Єрмак, який також представляє Україну на консультаціях в «нормандському форматі» на рівні політичних радників, під час онлайн-дискусії на тему «Конфлікт на Сході України: перспективи на 2021». Обговорення організовано Німецьким товариством зовнішньої політики, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні на столі лежить конкретний план мирного врегулювання, запропонований Німеччиною і Францією, доопрацьований Україною, який, як ми вважаємо, відповідає духу «Мінська», відповідає нормам міжнародного права…Підкреслюю, план мирний — на столі … і ми дуже чекаємо на таку ж позицію з боку РФ", — заявив Єрмак.

За його словами, якщо Росія не погоджується, «це означає, що вона не хоче припинення війни та настання миру на території Донбасу».

Єрмак пояснив, що йдеться про «дуже потужний крок», запропонований Німеччиною і Францією. Він висловив надію, що ініціатива буде «предметом потужного обговорення за тиждень — два» під час відеоконференції в «нормандському форматі»: створення так званих кластерів, які можуть «стати в разі узгодження основною для Дорожньої карти, яка закінчилася би встановленням миру на Донбасі, реінтеграцією окупованих територій і проведенням місцевих виборів».

Керівник ОП назвав найбільшим на сьогодні досягненням в Мінському процесі багатомісячний режим припинення вогню. Хоча, за його словами, «на жаль, з елементами і фактами провокацій», критично збільшилися в останні місяці. Україна втратила 11 своїх героїв, нагадав він, кілька десятків були поранені.

«Вважаємо, що міжнародні сигнали до РФ щодо необхідності збереження режиму (припинення вогню – ред.) є принциповою умовою для продовження всіх інших перемовин», — підкреслив Єрмак.

При цьому він зазначив, що українська сторона вважає, що контроль за режимом припинення вогню має бути більш суворим, а ОБСЄ має взяти на себе більше повноважень і трохи розширити свій мандат для спостереження, «адже є всі передумови, щоб цей режим виконувався».

Як повідомляла "ДС", 9 березня збройні формування Росії на Донбасі 18 раз порушили режим припинення вогню.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua