• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Захист екскомандувача ВПС затягує передачу справи АН-26 до суду, — Венедіктова

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявляє, що захист колишнього командувача Повітряних сил ЗСУ Сергія Дроздова затягує передачу до суду справи про катастрофу літака АН-26 під Харковом

Реклама на dsnews.ua

Про це Венедіктова написала у Facebook у роковини трагедії під Чугуєвом, передає "ДС".

"Ще 5 травня ми надали доступ сторонам до зібраних матеріалів. Завершили ознайомлення з ними наразі всі потерпілі та їхні представники, четверо підозрюваних та їх захисники, один підозрюваний та його захисник перебувають на завершальному етапі ознайомлення.

Разом з тим, підозрюваний, який вже звільнений з посади командувача Повітряних Сил Збройних Сил України, жодного разу до Державного бюро розслідувань не з’явився та не ознайомився із матеріалами досудового розслідування.

Його адвокати затягують розгляд клопотання слідчого про встановлення строку для ознайомлення із матеріалами, заявляючи численні клопотання та відводи слідчому судді. Тому це клопотання не розглянуте вже упродовж більш як півмісяця.

20 вересня слідчим суддею залишено без задоволення скаргу захисника екскомандувача Повітряних Сил ЗСУ на повідомлення про підозру. Тож лише через неналежну процесуальну поведінку підозрюваного обвинувальний акт ще не направлений до суду".

За словами Венедіктової, слідство було завершено за 7 місяців і 10 днів – зібрано понад 60 томів матеріалів справи.

Підозрювані у порушенні правил польотів, підготовки до них та правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки, та у недбалому ставленні до служби – шестеро військових службових осіб.

Це керівник польотами, що 25 вересня 2020 року відбувались у військовій частині А4014, заступник командира цієї частини з льотної підготовки, заступник командира частини, командир частини, начальник Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та командувач Повітряних Сил Збройних Сил України.

Як писала "ДС", екс-командувач Повітряних сил, генерал-полковник Сергій Дроздов, який фігурує у справі про катастрофу військовго літака АН-26 на Харківщині торік, подав до суду на президента України Володимира Зеленського. Дроздов оскаржує указ про своє звільнення з посади командувача.

Нагадаємо, 25 вересня 2020 року військовий літак Ан-26 розбився поблизу Чугуєва Харківської області при заходженні на посадку. На його борту були 7 офіцерів і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил імені Івана Кожедуба.

За інформацією СБУ, командир екіпажу літака Ан-26 перед катастрофою доповів про відмову лівого двигуна і запросив захід на посадку. Слідчі ДБР розглядають чотири версії катастрофи військового літака Ан-26 на Харківщині.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua