• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"Захоплення заручників у чистому вигляді": Резніков — про обмеження виїзду дітей з ОРДО

Підконтрольні Російській Федерації структури в тимчасово окупованих районах Донецької області намагаються заблокувати виїзд дітей на вільну територію України, змушуючи їх у 14 років отримувати фейкові "паспорти" від окупаційних режимів, а також громадянство Росії

Олексій Резніков
Олексій Резніков
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Міністерства з питань реінтеграції окупованих територій, передає "ДС".

Як зазначається, раніше виїзд дітей 14-16 років з території ОРДО дозволявся на підставі українського свідоцтва про народження. Наразі окупаційні органи заборонили перетин КПВВ, а також неконтрольованої ділянки українсько-російського кордону, вимагаючи незаконних документів.

"Йдеться про захоплення заручників у чистому вигляді. Раніше я неодноразово казав, що наші громадяни на тимчасово окупованих територіях — це заручники. Зараз усі бачать чергове наочне підтвердження. Дітей з батьками просто розвертають", — заявив віцепремʼєр-міністр Олексій Резніков.

Він зазначив, що така практика різко посилилася останніми тижнями.

"Це відповідь Росії на програму реінтеграції молоді з ТОТ, яку ми розширюємо. Минулого року суттєво спрощено умови вступу абітурієнтів з ТОТ до українських вишів. Цього року запроваджено програму додаткової підготовки, коли діти впродовж двох місяців зможуть безкоштовно жити у гуртожитках, отримувати стипендію, проходити адаптацію і готуватися до навчання… Все більше людей розуміє, що жодних перспектив для дітей в ОРДЛО немає", — каже Резніков.

Тому, вважає він, окупаційна влада намагається заблокувати перетин: як привід використовується епідемія COVID-19, тепер ще додалися формальні заборони для дітей.

"Ми звернемо увагу на ці дії наших міжнародних партнерів, у першу чергу — США, Франції та Німеччини, а також ОБСЄ. Це неприпустимо. Брати дітей у заручники через політичні мотиви – це і є тероризм. Більше того, це наочний доказ того, як російська сторона насправді "прагне" врегулювання", — каже віцепремʼєр.

Він додав, що Мінреінтеграції працює над спрощенням процедури отримання молоддю з ТОТ своїх перших українських паспортів. Наразі міністерство консультується з іншими органами влади, щоб напрацювати оптимальну модель.

Як писала "ДС", "ДНР" перестала випускати за межі підконтрольної їй території дітей, старших за 14 років, які не мають "паспорта ДНР", Росії або України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua