• USD 26.9
  • EUR 32.6
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

"ДНР" посилила правила виїзду з ОРДО дітей від 14 років: що змінилося

"ДНР" перестала випускати за межі підконтрольної їй території дітей старше 14 років, у яких немає "паспорта ДНР", РФ або України

"ДНР"
"ДНР"
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила "депутатка ДНР" Анастасія Селіванова у своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

«З минулої п'ятниці до мене надходять звернення батьків 14-річних дітей, яких висаджують із автобуса прямо на пункті пропуску разом із дітьми, і не пропускають через кордон ДНР», — повідомила Селіванова.

За словами, раніше з 14 до 16 років дитина могла перетнути "кордон ДНР" за свідоцтвом про народження разом з одним із батьків. Тепер же, навіть якщо подано документи на «паспорт ДНР» і є «адресна довідка» з такою приміткою, без «паспорта» виїхати за свідоцтвом про народження дитини старше 14 років уже не можна.

«Депутатка ДНР» пояснює, що відповідно до «положення про паспорт ДНР», цей «документ» зобов'язані мати всі ті, хто досягли віку 14 років і постійно проживають на території ОРДО. До 1 січня 2021 року «ДНР» дозволяла виїзд дітей, які не досягли 16-річного віку, на підставі оригіналу свідоцтва про народження дитини. Тепер ця норма не діє.

За словами Селіванової, «штаб із перетину кордону» звернеться до «уряду ДНР», аби зробити норму постійною і дозволити дітям до 16 років виїжджати за свідоцтвом про народження. Оскільки, підкреслює вона, навіть подавши документи на «паспорт ДНР» на наступний день після настання 14-річчя, він буде готовий не раніше ніж через 1,5-2 місяці.

Селіванова попереджає батьків, що поки «постанову» не буде прийнято, виїхати за межі ОРДО за свідоцтвом про народження 14-річні діти не зможуть.

«Вони можуть перетнути кордон тільки при пред'явленні паспорта ДНР, РФ, України; закордонного паспорта РФ або України», — резюмувала Селіванова.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua