• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Закон ухвалений, але не діє: У ТКГ розповіли, що потрібно для запуску "особливого статусу" Донбасу

Набуття чинності законом "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" залежить від переговорів у Тристоронній контактній групі та пов'язане з включенням до цього закону "Формули Штайнмаєра"

Андрій Костін
Андрій Костін
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив народний депутат від фракції "Слуга народу", представник України у робочій підгрупі з політичних питань ТКГ Андрій Костін у кулуарах Ради, передає "ДС" із посиланням на Новини Донбасу.

Він наголосив, що сьогоднішнє продовження дії закону ще на один рік не змінює ситуацію.

"Закон набирає чинності відповідно до перехідних положень. Він не є чинним зараз. Правила набуття ним чинності перебувають зараз у переговорному процесі, вони також пов'язані з включенням до закону "Формули Штайнмаєра", яка передбачає поступове набуття чинності цим законом", — сказав Костін журналістам.

Він зазначив, що цього року, "попри нашу принципову позицію", у консультаціях ТКГ не вдалося завершити доопрацювання цього закону таким чином, щоби "Формула Штайнмаєра" працювала.

"Для того, щоб вона працювала в тексті цього закону, потрібно внести ще кілька змін", — уточнив Костін.

"Незважаючи на численні пропозиції української делегації, на жаль, поки що цей закон не може бути остаточно опрацьований у ТКГ. Тому ми продовжуємо його у тому вигляді, в якому він зараз є", — резюмував нардеп.

Як повідомляла "ДС", представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш говорив, що Росія в Тристоронній контактній групі розкритикувала закон про особливий порядок місцевого самоврядування на окупованих територіях Донбасу і заявила, що він уже застарів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua