• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Закон про референдум спровокує низку законопроєктів "імені Медведчука", - Кошель

Реклама на dsnews.ua

Після набуття чинності закону про всеукраїнський референдум може бути ініційовано проведення цілої низки референдумів в інтересах країни-агресора

Про це під час експертної дискусії в Українському інституті майбутнього (UIF) заявив генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель, інформує "ДС".

"Питання, які можуть бути винесені на загальнонаціональний референдум, цілком можливо будуть збігатися із порядком денним країни агресора. Я не виключаю, що одними з перших можуть бути спроби про скасування законодавства про декомунізацію, скасування мовних законів, спроби винесення питань, які б певною мірою реабілітували радянське минуле, наприклад, повернення до пʼятибальної системи освіти тощо. Тобто такі питання, які можуть розглядатися в контексті інтересів Росії, або просто проводити ревізію рішень попередніх влад. Це достатньо неприємний прецедент", — заявив Кошель.

За його словами, "ми можемо отримати низку законопроєктів "імені Віктора Медведчука" або іншої проросійської сили".

Разом з тим він зазначив, що у законі про референдум є низка запобіжників, щоб не дозволяти проносити штучні законопроєкти (про винесення того чи іншого питання на референдум). Зокрема, зазначає експерт, це 3 мільйони підписів і 50% явки.

"Але в будь-якому разі використання референдуму з політичною метою це не обовʼязково завершення процесу, це не обовʼязково результативний референдум і позитивне голосування при високій явці. Сам процес проведення референдуму може використовуватися з метою внесення розколу в суспільство, актуалізації тих чи інших питань. Згадаймо, що в останні роки політичні партії брали основними своїми гаслами на виборах ті питання, які не мали першочергового значення для держави та суспільства", — підкреслив голова КВУ.

Нагадаємо, 18 листопада Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади підтримав проєкт закону про народовладдя через всеукраїнський референдум, який вніс президент Володимир Зеленський, і рекомендував парламенту прийняти його у другому читанні.

    Реклама на dsnews.ua