• USD 40.3
  • EUR 43.8
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Законопроєкт №5655 передає функції місцевого самоврядування підприємницьким структурам, — Асоціація міст України

Проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності" №5655 обов’язково має бути доопрацьований. Асоціація міст України виступає категорично проти його ухвалення в нинішньому вигляді, тому що цим документом обмежуються права місцевого самоврядування

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в заяві АМУ, розміщеній на сайті асоціації, передає "ДС".

"Асоціація міст України 8 грудня вчергове звернулася до Голови профільного Комітету Верховної Ради України щодо проєкту Закону України №5655. Серед численних зауважень та пропозицій АМУ зазначила, що законопроєкт в обов’язковому порядку необхідно доопрацювати задля виключення положень щодо приватних уповноважених осіб з містобудівного контролю, адже проєктом передбачено передачу функції держави та місцевого самоврядування підприємницьким структурам. Це ставить одних суб'єктів господарювання у привілейоване становище стосовно інших, що суперечить частині другій статті 5 та частині четвертій ст. 13 Конституції України", — зазначають в АМУ. 

Також в Асоціації міст України вважають за потрібне демонополізувати право підпису керівника органу містобудування.

"Адже це зупинить всі процеси в будь-якій громаді, тим більше в місті-мільйоннику", — кажуть в АМУ. 

Серед інших вимог АМУ:

- введення відповідальності адміністраторів електронної системи за терміни надання послуг, за неправдивість введених ними даних і за ненадання послуг взагалі;

- створення можливостей для зупинки самовільного будівництва;

- приведення норм проєкту у відповідність до Цивільного Кодексу України.

Асоціація міст України також нагадала про необхідність проведення узгоджувальних нарад з представниками Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства культури України та Національного агентства з питань запобігання корупції. 

Як повідомлялося, 1 грудня законопроєкт №5655 був знятий з розгляду парламентом. А напередодні, 28 листопада, Асоціація міст України зверталась з пропозиціями місцевого самоврядування до законопроєкту. 

    Реклама на dsnews.ua