• USD 26.7
  • EUR 31.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Законопроєкт про кримінальну відповідальність за незаконне будівництво вже у Раді – Шуляк

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №5877 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності у сфері містобудівної діяльності". Він стане заключним етапом реалізації реформи містобудівної сфери

Олена Шуляк
Олена Шуляк
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомила співавтор законопроєкту, голова Координаційної ради з вирішення проблемних питань у містобудуванні Олена Шуляк.

Законопроєкт передбачає введення кримінальної відповідальності за самовільне захоплення земельних ділянок, особливо історико-культурного призначення, а також за будівництво, яке ведеться з порушенням цільового призначення земельної ділянки.

Якщо ж незаконне будівництво створило небезпеку або призвело до тяжких технологічних аварій або екологічних катастроф, загибелі або масових захворювань населення, винні у цьому будуть покарані позбавленням волі терміном від трьох до пʼяти років.

Окремо розроблений також механізм застосування тимчасового арешту обʼєктів незаконного будівництва, під час якого неможливо буде здійснювати подальшу експлуатацію обʼєкту, вести будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт, демонтаж та інші роботи.

Посилюється також відповідальність за підробку документів і подачу завідомо неправдивих відомостей при реєстрації обʼєктів. За такого роду правопорушення пропонується ввести покарання у вигляді обмеження волі терміном до трьох років або штрафу до двохсот неоподатковуваних мінімумів.

"Ми розробили максимально жорсткий законопроєкт для нинішніх будівельних реалій, адже з впровадженням цифровізації та грамотного контролю та нагляду повинна бути і висока відповідальність. Дуже важливо, що відповідальність за самовільне захоплення земельних ділянок в охоронних зонах, територіях пам’яток культурної спадщини, історико-культурних заповідників тощо буде також посилена, що особливо актуально для сучасної України", — сказала про законопроєкт №5877 Олена Шуляк.

Основу ж усієї реформи містобудування становить законопроєкт №5655, покликаний максимально очистити сферу від корупції. Після прийняття законопроєкту №5655 реєстрація прав на виконання підготовчих і будівельних робіт буде здійснюватися виключно через електронну систему. Розгляд цього документу в другому читанні має пройти в парламенті вже у вересні-жовтні.

    Реклама на dsnews.ua