• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Законопроєкт про відновлення роботи НАЗК зареєстровано в Раді: подробиці

Реклама на dsnews.ua

У Верховній Раді зареєстровано проєкт закону про внесення змін до закону "Про запобігання корупції", який відновлює повноцінну роботу Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК)

Документ зареєстровано під № 4470, свідчать дані на сайті парламенту, на які посилається "ДС".

"Пропонується відновити повноваження Національного агентства з питань запобігання корупції, у тому числі щодо суддів та суддів Конституційного суду, з встановленням окремих особливостей щодо порядку реалізації Національним агентством повноважень стосовно них, що спрямовані на забезпечення неухильного дотримання гарантій їхньої незалежності", — йдеться у пояснювальній записці.

Зазначається, що такий підхід враховуватиме скандальне рішення КС від 27 жовтня та дозволить зберегти ефективність та пропорційність інституційного механізму запобігання корупції. Метою законопроєкту є "забезпечення належного функціонування НАЗК".

Також передбачається, що буде відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Прогнозується, що ухвалення закону "сприятиме зниженню рівня корупції в Україні; відновить належну діяльність НАЗК; сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань України у сфері запобігання та протидії корупції, подальшому втіленню європейських та євроатлантичних прагнень України, зміцненню авторитету України на міжнародній арені тощо".

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їхньої добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, але вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

    Реклама на dsnews.ua