• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Запоріжжя може накрити хлором з-за боргів менеджменту Фірташа на ЗТМК

Реклама на dsnews.ua
Запоріжжя може накрити хлором у разі відключення Запорізького титано-магнієвого комбінату від поставок електрики із-за накопичення колишнім керівництвом підприємства на чолі з Володимиром Сиваком, підконтрольним олігарху Дмитру Фірташу, багатомільйонних боргів перед "Запоріжжяобленерго"

Про це повідомив блогер Сергій Сидоров на своїй Фейсбук-сторінці.

Як пише Сидоров, взаємини ЗТМК і "Запоріжжяобленерго" опинилися на межі розриву, оскільки накопичені в минулі роки 700 млн грн боргів продовжують рости. Минулого тижня комбінат вже готувалися відключити від мережі.

"Що могло там статися, якби не дзвінок з київського офісу Фонду держмайна, то від тамтешнього гендира, чи від когось з його заступників, який вибив з ЗОЕ ще тиждень почекати - невідомо. Могла аварія з хлором статися, ще щось могло накритися мідним тазом з енною кількість трупів. Наприкінці минулого тижня міг би хлор на місто піти, накрити Тепличний та Кічкас.", - пише Сидоров.

За словами Сидорова, зараз вирішити проблему можливо тільки на рівні Кабінету міністрів, прийнявши рішення про прямі постачання електрики на підприємство з боку НАЕК "Енергоатом".

"Хіба що Кабмін втрутиться і в ручному режимі швидко шлепнет постанову на прямі постачання е/е від Енергоатому, з їх дешевою енергією. А до кінця цього тижня пільгове час, вибите хед-офісом ФДМУ, кінчається. І ЗОЕ знову піде за графіком обмежувати постачання електроенергії на ЗТМК", - вважає блогер.

На Запорізькому титано-магнієвому комбінату проведено 4 лінії електропередачі, однак з минулого тижня електрика подається тільки за однією з них. Підприємство може повністю відключити від мережі в найближчі дні.

Нагадаємо, що в 2018 році було прийнято рішення про повернення 49% ЗТМК, що належать групі Group DF Дмитра Фірташа, у державну власність, проте олігарх зберіг вплив на менеджмент підприємства.

Раніше повідомлялося, що НАБУ і САП ведуть розслідування проти колишнього директора ЗТМК Дмитра Сівака за підозрою у виведенні з підприємства 492 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua