• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Степанов розкритикував проєкт бюджету через низькі зарплати медиків

Реклама на dsnews.ua

У Міністерстві охорони здоровʼя запропонували парламенту свій варіант держбюджету, який передбачає підвищення заробітних плат медичних працівників 

Про це сьогодні, 30 листопада, під час традиційного брифінгу повідомив міністр охорони здоровʼя Максим Степанов, інформує "ДС".

За його словам, згідно із проєктом державного кошторису ставка лікаря мала бути понад 20 тис. гривень. Проте, зазначає голова МОЗ, запит не був внесений до редакції бюджету, яку відправили на голосування Верховної Ради. 

"МОЗ запропонувало свій варіант бюджету та зробило бюджетний запит. В цьому бюджетному запиті ми чітко визначили, яка справедлива заробітна плата повинна бути у наших медичних працівників. Наш бюджетний запит передбачає, що зарплата лікаря повинна бути 23 тисячі гривень, медичної сестри – 17 тисяч, молодшого медичного персоналу – на рівні 12 тисяч", – розповів Степанов. 

Втім, такий обʼєм заробітної платні не затвердили у редакції державного бюджету на наступний рік. 

"В редакції бюджету, яку Кабмін відправив на голосування до Верховної Ради, кошти на таке підвищення заробітної плати не передбачені. Саме тому я за цей бюджет як міністр охорони здоровʼя не голосував та не підтримав його", – зазначив Степанов. 

Він підкреслив, що лікарі отримують найнижчу заробітну плату в країні. "Будь-яка інша європейська країна за таку роботу платить 5-6 ти. євро, тобто в 30 разів більше", – підкреслив очільник МОЗ. 

Нагадаємо, 20 жовтня з трибуни Верховної Ради президент Володимир Зеленський заявив, що у 2021 році мінімальна заробітна плата лікаря повинна становити 20-25 тисяч гривень, зарплата медичних сестер має зрости до 15 тис. грн, а молодшого медперсоналу — до 10-12 тис. грн.

    Реклама на dsnews.ua