• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Запровадили санкції проти "топ десятки" української контрабанди, - Зеленський

На засіданні Ради національної безпеки та оборони у п'ятницю, 2 квітня, запровадили санкції проти "топ десятки" української контрабанди

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент Володимир Зеленський сказав під час звернення за результатами завершенні засідання РНБО, передає "ДС".

"Чорна п’ятниця наступила для низки юридичних і фізичних осіб. Передусім мова про контрабанду. Це економічний тероризм проти України.

За розрахунками експертів, збитки через контрабанду сягають 300 млрд гривень, що недоотримав держаний бюджет України, з них понад 100 мільярдів внаслідок неефективної роботи митниці.

Сьогодні вперше в історії України запроваджені персональні санкції, зокрема, заблоковані активи, майно осіб, яких – за аналітичними даними апарату РНБО і за даними СБУ – можна назвати тор-десяткою української контрабанди", — наголосив президент. 

Зеленський запевнив, що боротьба з контрабандою триватиме і далі – "це перша десятка, але не остання".

За словами українського лідера, також відсторонені від роботи " десятки посадовців митних органів".

Крім того, він додав, що влада готує законодавчі зміни, наслідком яких буде криміналізація недостовірного митного декларування.

Президент пожартував, що в Україні з’явилась "своя версія чорної п’ятниці – в цей день особи, що займались великим розпродажем стратегічних підприємств України, природних ресурсів, високих державних посад, торгували безпекою, стабільністю та майбутнім нашої країни, отримують по заслугам".

Зеленський також додав, що "українська чорна п’ятниця проходить не раз на рік, а майже щотижня".  

Нагадаємо, раніше в ОПУ сказали, що на засіданні РНБО 2 квітня розглядатимуться питання безпеки. За даними джерел "ДС", на засіданні мали запровадити санкції проти "хрещеного батька контрабанди" Вадима Альперіна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua