• USD 40.6
  • EUR 43.5
  • GBP 51.4
Спецпроєкти

Закордонним українцям, які "у розшуку" у "Резерв+", треба прибути до ТЦК на Батьківщині, - Міноборони

Військовозобов'язаним українцям, які перебувають за кордоном, та отримали статус "у розшуку" у застосунку "Резерв+", потрібно повернутися до України та завітати до ТЦК

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив речник Міноборони Дмитро Лазуткін, передає "ДС" з посиланням на ArmyInform.

"Передусім тим, хто застосунок "Резерв+" скачав, але там статус "У розшуку" з’явився і якщо людина порушила правила військового обліку. Тобто, наприклад, знялася з обліку в одному місті, а в іншому не стала. Або не стала взагалі — виїхала, коли їй ще не було 17 років, а от зараз прийшов час. І так далі. Є низка причин", — пояснив він.

За словами речника, таким громадянам треба зв'язатися із ТЦК.

Водночас Лазуткін наголосив, що навряд чи з цих людей можна буде залучити до українського війська якусь суттєву кількість.

"Втім, ми розуміємо об’єктивно, що невеликий відсоток українців, які знаходяться зараз за кордоном, можна залучити до мобілізаційних процесів, і люди далеко не всі планують повертатися в Україну. Але нагадаю, що ті українці, які знаходяться за кордоном, вони так чи інакше залишаються нашими громадянами, і відповідне законодавство на них розповсюджується", — додав він.

Нагадаємо, речниця Дніпропетровського обласного територіального центру комплектування (ТЦК) Альона Кузіна заявила, що після встановлення застосунку "Резерв+" на телефон та оновлення даних видаляти його не варто, бо це "неправильно".

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua