• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

"Засідання" ТКГ: Україна сім годин вимагала від Кремля припинити вогонь і повернути полонених

Реклама на dsnews.ua

Сьогодні, 16 вересня, відбулася чергова зустріч Тристоронньої контактної групи в форматі відеоконференції, на якій обговорювалися питання дотримання перемир'я, обміну полоненими і проведення місцевих виборів

Про це йдеться в повідомленні пресслужби глави держави, передає "ДС".

Переговори тривали близько семи годин. Учасники засідання констатували дотримання режиму припинення вогню, незважаючи на окремі провокаційні обстріли з боку бойовиків. Українська делегація закликала вжити вичерпних заходів з метою збереження всеосяжного режиму "тиші".

Глава української делегації Леонід Кравчук висловив подяку ОБСЄ і її Спеціальній моніторинговій місії в Україні за посередницькі зусилля, спрямовані на врегулювання міжнародного збройного конфлікту на Донбасі.

"Ми ніколи не ставили під сумнів мандат ОБСЄ та проти передачі його будь-кому", — підкреслив він.

Особливу увагу було приділено виконанню домовленостей лідерів країн "нормандської четвірки" щодо повного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб. Україна такий доступ надає в повному обсязі, про що свідчать звіти міжнародних гуманітарних організацій. Україна вимагала найближчим часом забезпечити доступ Червоного Хреста до громадян, які утримуються на окупованому Донбасі.

Також продовжено обговорення питання підготовки до чергового етапу взаємного звільнення утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх". Україна в черговий раз підкреслила, що полонені українці мають бути звільнені негайно і без всяких політичних умов.

Глава української делегації Леонід Кравчук відповів на вимогу терміново прийняти нову постанову Верховної Ради про проведення місцевих виборів у 2020 році.

"Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної Ради України", — підкреслив він.

У той же час обговорення робочих пропозицій до проектів документів, що стосуються самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей, і в подальшому триватиме в рамках роботи політичної групи ТКГ.

Кравчук зазначив, що "українська делегація поважає "нормандський формат" і Мінські домовленості та готова до конструктивної й послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру".

"Ми завжди виконували й виконуватимемо всі домовленості, в тому числі про припинення вогню", — підкреслив він.

Як повідомляла "ДС", раніше глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що взаємодія "мінського" і "нормандського" форматів по мирному врегулюванню на Донбасі виходить на новий рівень. І результати очікуються вже на найближчій зустрічі Тристоронньої контактної групи.

    Реклама на dsnews.ua